نتایج جستجو برای عبارت :

بس کن رباب

اشک چشم من سرازیراست
گریه ام برای اصغر نیست
درد تیری که اصغرت دیده
به خدا از رباب بیشتر نیست
سنگ این مردمان پلید
می خورد به سر رباب از بام
دعا می کنم برای رباب
جان دهد قبل کوفه و شام
یاد دندان اصغرش افتاد
آن زمان که سفیدی اش را دید
تکه نانی نبود تیری خورد
حرمله خنده ی علی را چید
نکند که رباب گریه کند
شیر سینه دوباره جوشیده
با خودش زیر لب می گفت
حنجرش را چرا نبوسیده

برای مشاهده تصویر در ابعاد اصلی ، روی تصویر بالا و یا اینجا کلیک کنید.
برای مشاهده تصویر در ابعاد بسیار بزرگ، اینجا کلیک کنید.
برای دریافت فایل لایه باز (psd) تصویر اینجا کلیک کنید.
تصویر خوشنویسی به کار رفته در این اثر:
السلام علی السیده رباب
برای مشاهده تصویر در ابعاد اصلی ، روی تصویر بالا و یا اینجا کلیک کنید.
ابن ملجم شناسی
نسب و کودکی1-      کان مع علیّ (علیه السلام)، و شهد معه صفین، ثم عاد خارجیا
از همراهان علی علیه السلام بوده و در صفین همراه حضرت شرکت کرده است . بعدا از خوارج شده
اصحاب امیرالمومنین علیه السلام و الرواه عنه ج1ص341
2-      قال ابن عبّاس: من نسل قدار عاقر ناقة صالح، و قصّتهما واحدة، لأنّ قدار عشق امرأة یقال لها رباب کما عشق ابن ملجم قطاما.
ابن عباس می گوید: از نسل قدار (کسیکه ناقه صالح را پی کرد) بوده و داستان آنها یکی است. قدار عاشق زنی

بس کن رباب زخم گلو را نشان مده
قنداقه نیست، دست خودت را تکان مده
دیگر ز یادت این غم سنگین نمی‌رود
آب خوش از گلوی تو پائین نمی‌رود
بس کن ز گریه حال تو بهتر نمی‌شود
این گریه‌ها برای تو اصغر نمی‌شود...

#محرم_امام زمان

من هیچ وقت هیئتی نبوده ام. همین 3-4 باری که در عمرم هیئت رفته ام بخاطر این بوده که میزبان هیئت هفتگی فامیل و آشنایمان بوده و بخاطر او رفته ام هیئت. اصلا همه دلمردگی های این روزهایم شاید برای اشک هایی است که در هیئت نریخته ام. اصلا شاید اگر کمی جرئت داشته باشم می گویم همه دلمردگی ها و هم و غم های عمرم بخاطر اشک هایی است که برای حسین نریخته ام.
به جبران همه هیئت هایی که نرفته ام و اشک هایی که در مجلس ابا عبدالله (علیه السلام) نریخته ام، علاوه بر تلاش
بس کن رباب … حرمله بیدار می شود … سهمت دوباره خنده انظار می شود … درس شب هفتم محرم امتی که به عهد خود با امام خویش پشت کند ، مرحله به مرحله شقی تر می شود تا جایی که با دیدن ذبح نوزاد شش ماهه در آغوش پدر شروع به کف زدن و …
نوشته درس شب هفتم محرم اولین بار در شهید محمد مهدی لطفی نیاسر. پدیدار شد.
هوالجمیل
الهه آبها
دل عالم برای او کباب است
ز داغش هسته هستی مُذاب است
به اذن حق تعالی ، تا قیامت
رباب از داغ اصغر ربِّ آب است
کلید
خدا را آیت عظماست اصغر
ولا را عروۀ الوثقاست اصغر
اگرچه کوچک است اما ز رفعت
کلید کل مشکلهاست اصغر
والسلام
محمد حسین صادقی (غلام) - زرقان فارس - 19/8/1398
پسر کوچکم را خواباندم و خوشحال از سکوت و آرامش منزل، مشغول کارهایم شدم. یک دفعه صدای گریه اش بلند شد. سریع به سمتش رفتم. فهمیدم که دندانش درد گرفته. یک قاشق استامینوفن بهش دادم و دوباره خواباندمش. یک ساعت بعد دوباره با گریه از خواب بلند شد. و این روال تا صبح ادامه داشت. دیگر مستاصل شده بودم. هیچ جوره آرام نمی شد. مسکن، مسواک، آب نمک، حمد، دعا، لعن، صدقه. هر چه در چنته داشتم رو کردم اما سود چندانی نداشت. فقط در آغوشش می کشیدم و در حال تکان دادنش دع
هوالجمیل
الهه آبها
دل عالم برای او کباب است
ز داغش هسته هستی مُذاب است
به اذن حق تعالی ، تا قیامت
رباب از داغ اصغر ربِّ آب است
کلید
خدا را آیت عظماست اصغر
ولا را عروۀ الوثقاست اصغر
اگرچه کوچک است اما ز رفعت
کلید کل مشکلهاست اصغر
والسلام
محمد حسین صادقی (غلام) - زرقان فارس - 19/8/1398

غمزه‌ی ناب آن تو ، خوی حجاب آنِ توجلوه چو ماه گر کنی ، کار ثواب آنِ تو
مست کنی مرا اگر ، نوش کنم ز چشم تورقص سماع از من و چنگ و رباب آنِ تو
نَقل به هر فسانه‌ای ، نُقل در این زمانه‌ایتا که به کوچه‌ات شدم ، کوچ و شتاب آنِ تو
در هوسم به تشنگی ، جام شراب سر کشمجام شراب دست تو ، نقش سراب آنِ تو
ای نفست چکامه‌ی سینه‌ی شهد ریز منتنگ گلاب از من و بوی گلاب آنِ تو
راز، درون اسم تو اسم، درون راز توشرب مدام از من و خَمر و شراب آنِ تو
چشم به راه وصل تو دیده‌ی
یک ارزش اسلام وقرآن درحجاب است/باچادرتقوا چوهرزن آفتاب است/نور بصیرت میرود تا کل دنیا/زن تابع زهرا وزینب با رباب است/از اهل بیت مصطفی بگرفته الگو/اینک حجاب زن به دنیایک خطاب است/تیرزنان برقلب شیطان عفت اوست/گنج حیا وعفتش پراز ثواب است/بردختران انقلابی آفرین گوی/هرنقشه دشمن برای او سراب است/شیطان تلاشش بی حیایی بین زنهاست/رهروبرای او همیشه درعذاب است/زن باولایت رهرو زهراو زینب/او عاشق راه شهیدان و کتاب است/یاران مهدی مردو زن بسیار دارد/یک ل
بسم الله الرحمن الرحیم
ماهکی دارم جان شیرین بسته ام شش ماه بر سینه امخاطرت جمع خاطراتش بر دل ام چنگ نوازی میکندمن رباب را بی نشانی میکندنشانم علی ام است از من مگیرش اصغر هست به نام و نشانطفلکم بیقراری میکندتن قفس را با لب های سوخته میگشایدخون شیرین را به فرشته ها میرسانداما من هنوز در حیرت علی ام مانده ام بیا جان شیرین ام تو طفیل بودی اما نشان عباس را بر ان گلو داشتی سینه ام فقط دریاست بعد تو دریایی که تو ساختی دلبندم باشد مادر جان من د
{از عاشورا تا ظهور - شماره 35}

بانوان منتظر بدانند...

رباب: در کربلا حضور داشت. شاهد شهادت همسرش و فرزند شیرخوارش بود! بعد از پایان فاجعهٔ کربلا و اسارت، در مدینه ساکن شد. دستور داد سقف خانه اش را بردارند و زیر آفتاب روزگار می گذراند! رباب به این روش، یکی از اثرگذارترین افشاگری ها را علیهِ یزید و یزیدیانِ زمان، محقق نمود.

ام البنین: دارای چهار پسر (عباس علیه السلام، عبدالله، جعفر، عثمان) که تمامی پسرانش در رکاب امام حسین علیه السلام به شهادت
صلاح کار کجا و منِ خراب کجا
ببین تفاوت ره کز کجاست تا به کجا
دلم ز صومعه بگرفت و خرقه سالوس
کجاست دیر مغان و شراب ناب کجا
چه نسبت است به رندی صلاح و تقوا را
سماع وعظ کجا نغمه رباب کجا
ز روی دوست دل دشمنان چه دریابد
چراغ مرده کجا شمع آفتاب کجا
چو کحل بینش ما خاک آستان شماست
کجا رویم بفرما از این جناب کجا
مبین به سیب زنخدان که چاه در راه است
کجا همی‌روی ای دل بدین شتاب کجا
بشد که یاد خوشش باد روزگار وصال
خود آن کرشمه کجا رفت و آن عتاب کجا
قرار و خواب
قسمت اول را بخوان قسمت 72
پنج سال از مرگ خاتون می گذشت من از خودم دو فرزند داشتم مصیب و محمد. .
مصیب مشت های کوچکش را در کیسه ی گندم فرو می برد و آرام آرام در سوراخ سنگ ها می ریخت و رباب دسته ی سنگ را می چرخاند و سنگ ها بر هم تاب می خوردند و گندم ها را آرد می کردند. می دانستم کمی که بگذرد هر دو خسته می شوند و به دنبال کارشان می روند. کمی که گذشت مصیب رو به رباب کرد و گفت:
- من می خوام به باغ برم؟ توام میایی؟
رباب که دستش خسته بود فوری از جا برخواست ودر حا
یاناصرنا
ایام سوگواری حضرتش تسلیت باد
از همه خواهران بزرگوار دعوت می‌گردد در این مراسم شرکت نمایند
لطفا در انتشار پوستر مراسم اگر می‌توانید همکاری نمایید
خواهران بزرگواری که تمایل دارند برای خادمی مراسم حضور داشته باشند اطلاع دهند
حاجت نبود مستی ما را به شراب
یا مجلس ما را طرب از چنگ و رباب
بی‌ساقی و بی‌شاهد و بی‌مطرب و نی
شوریده و مستیم چو مستان خراب
دیوار اشعار  هر روز یک شعر از من و یکی یک شعر در همین موضوع هم از خواننده ها این طوری کلی شعر و کلی درس زندگی یاد میگیریم
خیلی ممنون که سعی میکنید این دیوار اشعار را تمیز نگه دارید و چیزی رو ش نمی نویسید ولی لطفا روش بنویسید این طوری خیلی قشنگ تره
موضوعی بخوانید ...
گزارش صوتی اولین شب جمعه ماه مبارک رمضان سال ۹۸بانوای کربلایی مهدی سلطانی ( عابس )دریافت  عنوان: ال لر ایچی بودنیا ده  حجم: 10.8 مگابایتدریافت  عنوان: مولا باخ منه              حجم: 4.47 مگابایتدریافت  عنوان: من ربابم                   حجم: 5.99 مگابایتدریافت عنوان: بس‌کن رباب               حجم: 7.18 مگابایتدریافت  عنوان: مناجات                    حجم: 3.66 مگابایت
علی اصغر(ع) فرزند کوچک امام حسین(ع) و حضرت رباب دختر امرءالقیس است که با تیر سه شعبه حرمله بن کاهل اسدی به شهادت رسید. مصیبت علی اصغر(ع) برای حسین(ع) جان فرسا بود چنان که گریست و به خداوند عرض کرد: خدایا خودت میان ما و این قوم داوری کن. آنان ما را فرا خواندند تا یاری کنند ولی برای کشتن ما کمر بسته‌اند. در این لحظه ندایی از آسمان رسید که: ای حسین(ع) در اندیشه اصغر(ع) مباش، هم اکنون دایه‌ای در بهشت برای شیر دادن به او آماده است. شب هفتم، شب رضاست. حسین(
۲۵۴- لب یار دلنواز معاشران گره زلف یار باز کنید       شبی خوش است بدین قصه اش درازکنید حضور خلوت انس است و دوستان جمع اند     ان یکاد بخوانید و در فراز کنید رباب و چنگ بهبانگ بلند می گویند   که گوش هوش به پیغام اهل راز کنید بهجان دوست … لب یار دلنواز – معاشران گره از زلف یار باز کنید – غزل ۲۴۴ – ۲۵۴
منبع : فالگیر
هوالجمیل
روضه عاشقانه
نذر جناب رباب و دو فرزندش، حضرت سکینه و علی اصغر
دل بیقرارم گرفته بهانه
برای دمی روضۀ عاشقانه
ز اشعار مولا برای ربابش
که زد در دل اهل یثرب جوانه
ربابش که پرورده در دامن خود
سکینه، و اصغر، چو گل، مادرانه
زنی با کمال و جمال بهشتی
که دارد ز عرفان مریم نشانه
بیا تا برایت بخوانم سرودی
ز مولا که فرموده او شاعرانه:
«به جان تو ، من دوست دارم سرائی
که دارد دو محبوبه ام در میانه
بریزم به پای رباب و سکینه
همه ، هستی خویش را ، بی بهانه
دانلود صوت شعر با نوای حاج آقا منصور ارضی شب پنجم محرم ۹۸
می نشینیم سر کوی اباعبداللهبه امید رخ نیکوی اباعبداللهاز کریمیِ خودش بوده که ما هم شده ایمهمه ی عمر ثناگوی اباعبداللهصحنِ پیشانی ما بوی حسینیه گرفتاز گِل تربتِ خوشبوی اباعبداللهاهل معراج نشد هیچ رسولی الا...با توسل به سرِ موی اباعبداللهنزد پیغمبر ما خوب تر از هر عملی استزدنِ بوسه به بازوی اباعبداللهدستگیر است اگر از همه ی خلق حسینبوده چون فاطمه الگوی اباعبداللهرحمت واسعه اش، جلوه
این شعر از مولوی (مولوی » دیوان شمس » غزلیات » غزل شماره  ۴۴۱) است و مولوی شاعر ترک بلخی است که در سال ۱۲۰۷ میلادی متولد شده است. همه این شعر را به اتفاقات دلخواه خودشان پیوند می زنند. اگر ما به یک موضوع بد نسبت دهیم می گویند افترا و تهمت به شاعر است در حالی که خود شعر در حال کلنجار و بنوع خاصی پرستش گویش شمس تبریزی ترک زبان بوده است.  البته شاعراعتراف می کند که چشمش به دهان شمس تبریزی بوده و این بهانه سرودن شعر او بوده است مانند مرد عاشق که ذهنش د
تقویم شیعه
پنجم ربیع الاول
وفات حضرت سکینه علیها السلام
حضرت سکینه علیها السلام دختر امام حسین علیه السلام ۵۶ سال پس از واقعه کربلا، در شب پنجم ربیع الاول سال ۱۱۷ هجری قمری در مدینه وفات کرد.  مادر ایشان حضرت رباب علیها السلام است که با هم در واقعه کربلا حضور داشتند، و همواره با اسرا به کوفه و شام رفتند. در صبح روز رحلتش محمد بن عبد الله (نفس زکیه) چهارصد دینار عطر و عود خرید و پیرامون تابوت آن حضرت در مجمره‌ها سوزانید. خالد بن عبد الملک حاکم
بنمای رخ که باغ و گلستانم آرزوست بگشای لب که قند فراوانم آرزوست ای آفتاب حسن برون آ دمی ز ابر کآن چهره مشعشع تابانم آرزوست بشنیدم از هوای تو آواز طبل باز باز آمدم که ساعد سلطانم آرزوست گفتی ز ناز بیش مرنجان مرا برو آن گفتنت که بیش مرنجانم آرزوست وآن دفع گفتنت که برو شه به خانه نیست وآن ناز و باز و تندی دربانم آرزوست در دست هر که هست ز خوبی قراضه‌هاست آن معدن ملاحت و آن کانم آرزوست این نان و آب چرخ چو سیل است بی وفا من ماهیم نهنگم عمانم آرزوس
چقدر نام تو زیباست اباعبدالله

چقدر نام تو زیباست اباعبدالله
                                   چشم تو خالق دنیاست اباعبدالله
زائر کرب وبلا حق شفاعت دارد
                                 قطره در کوی تو دریاست اباعبدالله
دستگیری ز گدا گردن هر ارباب است
                                   کار ما دست تو آقاست اباعبدالله
مستجاب است دعا گوشه‌ی شش‌گوشه‌ی تو
                                  حرمت عرش معلی‌ست اباعبدالله
هر کسی دا
توی کاسه آب می‌دید گریه می‌کرد
بچه‌ای رو خواب می‌دید گریه می‌کرد
یه نگاه به دور دستاش مینداخت
هر موقع طناب می‌دید گریه می‌کرد
تا که جنجالی می‌دید گریه می‌کرد
رفته از حالی می‌دید گریه می‌کرد
دیگه این آخرا طوری شده بود
هر جا گودالی می‌دید گریه می‌کرد
آسمون و تار می‌دید گریه می‌کرد
باغ می‌دید، بهار می‌دید گریه می‌کرد
پاهای رقیه یادش می‌اومد
توی صحرا خار می‌دید گریه می‌کرد
گریبان پاره می‌دید گریه می‌کرد
یا که گوشواره می‌دید گری
مرده ام... از نفست شور و توان می گیرم
سرِ صبحی به دعاهای تو جان می گیرم
گفته ام مرثیه خوان نام تو را سر بدهد
از مسیحاییِ نامت هیجان می گیرم
هرچه دارم همه را می دهم و در عوضش
یک دل سوخته و اشک روان می گیرم
مستحقِ غضب و آتش قهرم اما
باز از مرحمتت برگ امان می گیرم
برنگشتی و گذر کرد بهارِ عمرم
ذره ذره پس از این رنگ خزان می گیرم
حال که آب گذشت از سر من، با حاجت...
روضه ی امّ بنین و پسران می گیرم
با دل سوخته می گفت: عصا نیست مرا
دست را بر کمرم گریه کنان می گیر
دانلود صوت شعر با نوای حاج آقا منصور ارضی_  ۱۵ رجب ۹۸ حسینیه صنف لباس فروشها
آن بانویی که داشت نورش جلوه ی ربآن بانویی که بود نامش زینتِ أبآن بانویی که جلوه بخشیده به مکتبدر بستری بی سایه بان می سوخت در تبای روزگار پست، بد کردی به زینببا صبرِ زهرایی حماسه آفریدهیک زن چگونه این همه غربت چشیده؟!بی بی چه زجری بین نامحرم کشیدهدر ازدحام دشمنانش شد معذبای روزگار پست، بد کردی به زینبآن قدر بر دستش، نشانِ ریسمان دیدآن قدر داغ و روضه های بی کران دیدآ
ای مقام تو فراتر ز همه باورها، مادر اهل یقین سایه ی بالاسرها
ریاحین:
محمد حسین رحیمیان در رثای حضرت فاطمه (سلام الله علیها) سروده است:

ای مقام تو فراتر ز همه باورها
مادر اهل یقین سایه ی بالاسرها

همه مدیون تو هستند الهی مادر
سایه ات کم نشود از سر این نوکرها

هر کسی واژۀ یا فاطمه را یاد گرفت
نشود تا به ابد بسته به رویش درها

ریشه در حرمت بسیار تو دارد بانو
احترامی که گرفتند همه مادرها

برِکت داد به نسل تو خدای عالم
تا شود کور دو چشم همه ی ابت
بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
شهر باستانی نائین،شهری به قدمت تاریخ
به اعتقاد عده ای ،این شهر نوآئین بود،چرا که کوروش وقتی قوم یهود را از اسارت بخت‌النصر آزادساخت ،عده ای یهودیان به همراه کوروش وارد ایران شدند،اینان کوروش را مسیح موعود و نجات دهنده قوم یهود میدانستند،ودر منطقه استخر مستقر شدند و شهری را بنیان نهادند که چون آئینشان با آئین ایرانیان متفاوت بود به عنوان شهر نوآئین خوانده شد و به مرور گذشت قرن ها
دانلود مداحی بر لب دریا لب دریا دلان خشکیده است با نوای غلام کویتی پور
دانلود مداحی قدیمی غلام کویتی پور
متن نوحه بر لب دریا لب دریادلان خشکیده است
بر لب دریا لب دریا دلان خشکیده است
از عطش دلها کباب است و زبان خشکیده است
کربلا بستان عشق است و شهامت ای دریغ 
کز سموم تشنگی این بوستان خشکیده است
سوز بی آبی اثر کرده است بر اهل حرم 
هر طرف بینی لب پیر و جوان خشکیده است
آه از مهمان نوازانی که در دشت بلا 
میزبان سیراب و کام میهمان خشکیده است
دامن ماد
بنمای رخ که باغ و گلستانم آرزوست بگشای لب که قند فراوانم آرزوست ای آفتاب حسن برون آ دمی ز ابر کآن چهره مشعشع تابانم آرزوست بشنیدم از هوای تو آواز طبل باز باز آمدم که ساعد سلطانم آرزوست گفتی ز ناز بیش مرنجان مرا برو آن گفتنت که بیش مرنجانم آرزوست وآن دفع گفتنت که برو شه به خانه نیست وآن ناز و باز و تندی دربانم آرزوست در دست هر که هست ز خوبی قراضه‌هاست آن معدن ملاحت و آن کانم آرزوست این نان و آب چرخ چو سیل است بی وفا من ماهیم نهنگم عمانم آرزوس
به نام خالق بی‌همتا
# مجالس+
# دیوارنوشت

کوچه‌های مدینه و بوی زخم‌های تنی که می‌آید
چشم‌های سپید یعقوب و بوی پیراهنی که می‌آید
مرد سجاده‌ای که درک نکرد هیچ‌کس آیه‌ی مقامش را
در هیاهوی شهر کوفه نداد هیچ‌کس پاسخ سلامش را
تا عزاداریش شروع شود دیدن شیرخواره‌ای کافی‌ست
تا صدایش به گوش ما برسد دیدن گوشواره‌ای کافی‌ست
وقت افطار کردنش هر شب تا که چشمش به آب می‌افتاد
تشنگی ضریح لب‌هایش یاد طفل رباب می‌افتاد 
من نمی‌دانم این که خاکستر چه
حضرت علی اصغر، فرزند ابا عبدالله‌ الحسین (ع) و رباب دختر امرء القیس‌بن‌عُدی است. علی در مدینه متولد شد.
علی اصغر؛ باب‌الحوائج کربلابه گزارش خبرنگارحوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حضرت علی اصغر در سفر حسینی از مدینه به مکه و از مکه به کربلا همراه کاروان بوده است. از سن او در هنگام شهادت حدود یک سال (بیش از نه ماه) گذشته است. وی، باب‌الحوائج کربلاست. حضرت علی اصغر به غربت حسینی لبیک گفت. هنگامی که در میدان کسی نمانده بود و
ورودیه
نشست دلهره در جان زینب کبریرسید قافله ی اهل بیت، کرب و بلا

عجیب رنگ غریبی به خود گرفت افلاکعجیب بوی جدایی می آید از این خاک

چقدر نزد خدا این زمان بها داردرقیه قصدِ نزول از کجاوه را دارد

ملائکه پرِ خود زیرِ پاش، باز کنید"وَ إن یَکاد بخوانید و در فراز کنید"

خدا کند که نیفتد به حالِ دشواریخدا نکرده نگیرد به چادرش خاری

به زیر سایه ی عباس و قاسم و اکبر...رباب آمده در خیمه با علی اصغر

علی که غنچه ی لبخند را نشان می دادعروس فاطمه، گهوا
آیین شیرخوارگان حسینی با حضور پرشور مادران و شیرخوارگان عاشورایی در روز ششم محرم در سراسر کشور برگزار شد.
این مراسم در بیش از ۵ هزار نقطه از ۳۲ استان کشور برگزار شد، به جز ایران اسلامی همایش شیرخوارگان حسینی در بیش از ۴۰ کشور جهان هم برگزار می‌شود.
این مراسم در نخستین جمعه در دهه اول محرم هر سال برگزار می‌شود و به منظور گرامیداشت مقام طفل شیرخواره امام حسین(ع) و شهادت مظلومانه‌اش، باحضور کودکان شیرخوار و مادرانشان برگزار و عاشقان اباعبدا
دانلود صوت شعر با نوای حاج آقا منصور ارضی_ ۲۵ محرم ۹۸
تمام عمر خود، آزار دیدم
جهان را بر سرم آوار دیدم
عزیزان خدا را خوار دیدم
میان مجلس اغیار دیدم

چهل منزل که نه، عمری حزینم
چهل سال است من چله نشینم
شبانه روز، یاد اربعینم
همیشه چشم خود، پُربار دیدم

کنارِ گریه دوشادوش ماندم
فقط خیره شدم، خاموش ماندم
گمانم ساعتی بیهوش ماندم
همینکه آب، بالاجبار دیدم

شده اشکم روان، با که بگویم
غمِ هفت آسمان با که بگویم
ازین داغ گران با که بگویم
حرم را بر سر

زانو بغل نشسته دلم کنج خانه ات حالا فقط خیال من است و بهانه ات با هر نفس تپید و گرفت از فراق تو قلب شکسته از دل خسته سراغ تو تا می رسد صدای ملائک ز بام شهر بغض اذان که می شکند در تمام شهر اینک شهادت است که تا انتهای شهر!! می پیچد و ادامه آن گریه های شهر! اقرار می کنم که خدایم فقط تویی هر آنچه مانده ست برایم فقط تویی شاهد ترین به خلوت شب های تار من سامع ترین زمزمه های نزار من افتاده بر زمین مپسندم که بی کسم این سان غمین مپسندم که بی کسم طوفان غم

(به سبک میخانه دگر جای من بی سرو پا نیست)

ایوان نجف! باز دلم کرده هوایت
رحمت به خلیلی که چنین کرده بنایت

ای کاش کنم روبروی صحن تو سر خم
مستانه به دور سر آقام بچرخم

ای کعبه ی من، روی حیدر
بهتر از وطن، کوی حیدر

با بوی گنه آب و گلم ریخته برهم
آقا نظری کن که دلم ریخته برهم

دور از نجفت غرق بلا شد، شب و روزم
تا کی من از این داغ نفسگیر بسوزم

بر من خراب کن نگاهی
یا ابوتراب کن نگاهی

گیرم که دلم عصمت دیدار ندارد
اصلا تو بگو باغ مگر خار ندارد

بر گر فته از کانال انشا 21 برای
پیدا کردن انشا با هر موضوعی به کانال ما سر بزنید  
۴سالگی پدرم به دیار باقی رفت. تصاویر پراکنده‌ و محدودی از او دارم. شاید به ده‌تا نرسد. مادرم نقش پدر را هم به عهده گرفت. با قالیبافی چند پسر و یک دختر را بزرگ کرد. از خودش کاست و بر ما افزود.تصویری که از او دارم قالی‌بافی است و قرآن‌ و دعا و نماز. سکوتش بیش‌تر از کلامش بود. استخاره‌گیر محل بود. در جلسات قرآن غلط‌گیر قرآن‌خوانان بود.با همان شعار که اگر دختر سوا
گفته اند هر شهیدی را که از میدان می آوردند، زینب سلام الله علیها پیشاپیش جماعت حرکت می کرد تا حسین بداند شریکی برای غمهایش و مرهمی بر زخم غربتش دارد.
زینب بود که دوید و پیکر شش ماهه برادر را از دستش گرفت و به گوشه ای برد، مبادا که حسین با بدن غرق به خون علی اصغر، چشم در چشم رباب، اشک شرمندگی بریزد.
یک جا بود که از میدان شهید آوردند؛ اما زینب از خیمه تکان نخورد و بیرون نیامد. آنگاه که پیکر دو فرزند شهیدش محمد و عون را به دوش می کشیدند، زینب خود را
دانلود صوت شعر با نوای حاج آقا منصور ارضی
(به سبک میخانه دگر جای من بی سرو پا نیست)

ایوان نجف! باز دلم کرده هوایت
رحمت به خلیلی که چنین کرده بنایت

ای کاش کنم روبروی صحن تو سر خم
مستانه به دور سر آقام بچرخم

ای کعبه ی من، روی حیدر
بهتر از وطن، کوی حیدر

با بوی گنه آب و گلم ریخته برهم
آقا نظری کن که دلم ریخته برهم

دور از نجفت غرق بلا شد، شب و روزم
تا کی من از این داغ نفسگیر بسوزم

بر من خراب کن نگاهی
یا ابوتراب کن نگاهی

گیرم که دلم عصمت د
نکته  ای دربارۀ مسایل ارضی در ایران قدیم و بورس زمین
های شهری تاریخ خانوادۀ منانٌالله و انٌاالیه راجعوناختلاف مرحوم پدرمو شادروان خالۀ پدرم درباره
زمین هاینجف آباد

در حدود
سال 1354 بین پدرم و خاله اش شادروان بی بی رباب عسکری ( افشار )  بر سر بخشی از اراضی نجف آباد ( صفائیه ) اختلاف
افتاد در قدیم آب مهم بوده و نه زمین قنات نجف آباد خشک شده و اراضی آن داخل شهر
یزد افتاده ارزش پیدا کرده بود .
ادامه مطلب

آشنایی با آلات موسیقی-سازهای زهی
بربط
بربط، سازی ایرانی از دسته سازهای زهی است که در خاورمیانه رواج دارد. بربت از قدیمی ترین سازهای شرقی به حساب می آید.
تار
تار از دستة سازهای زهی و ایرانی است کهدر ایران و برخی مناطق خاورمیانه رایج است. معنی کلمة تار در فارسی به معنی رشته است.

تنبور
تنبور، سازی است با دسته ‌ای بلند و کاسه ‌ای گلابی  شکل و اکثرا از چوب درخت توت ساخته می ‌شود.

دیوان
دیواناز دسته سازهای مضرابی است که یک ساز کُردی است. از
ای علمدار حرم! بیا و فکر آب باش
بیا و فکر کودکِ تشنه لبِ رباب باش
تو ساقی کرب و بلایی / چه کربلای پر بلایی
« من زاده‌ی علی مرتضایم واویلا واویلا
من شاهبار مُلک لافتایم واویلا واویلا »
« سقای دشت کربلا اباالفضل اباالفضل
دستش شده از تن جدا اباالفضل اباالفضل »
ادامه مطلب
دانلود نوحه مکن ای صبح طلوع // امشبی را شه دین در حرمش مهمان است مکن ای صبح طلوع

دانلود نوحه مکن ای صبح طلوع // امشبی را شه دین در حرمش مهمان است مکن ای صبح طلوع
دانلود نوحه مکن ای صبح طلوع از میثم مطیعیهمینک از سایت تو آهنگ دانلود نوحه بسیار شنیدنی مکن ای صبح طلوع از مداح اهل بیت میثم مطیعی با کیفیت عالی و متندانلود نوحه مکن ای صبح طلوع با بهترین کیفیت و تکست این مداحی
Downloade Nuhe Meysam Motie Be Name Makon Ey Sobh Tolo Az toahang
متن نوحه مکن ای صبح طلوع از میثم مطیعی
دانلود مداحی کنار قدم های جابر با نوای حاج میثم مطیعی
دانلود مداحی ویژه پیاده روی اربعین 98
متن نوحه کنار قدم های جابر
کنار قدم های جابر، سوی نینوا رهسپاریمکنار قدمهای جابر، سوی نینوا رهسپاریمستون های این جاده را ما، به شوق حرم می شماریمشبیه رباب و سکینه، برای شما بی قراریمازین سختی و دوری راه، به شوق تو باکی نداریمفدایی زینب، پر از شور و عشقیماگر که خدا خواست، بزودی دمشقیملبیک یابن الحیدر قَطَعنا الیک الصَّحاری، الا یا امیر الفراتأضِفنا
به نام خدا
چند سال پیش انتظار داشتم روز تولدم روز بزرگی برای من باشد. روز تغییر بزرگ. عبور از فصلی به فصل دیگر. ولی آن طور که باید نشد. یعنی اصلا هیچ طور دیگری نشد. روزی شد مثل تمام روزهای دیگر. بعدها که روز تولدم در بحبوحه امتحانات ترم گذشت دیگر اصلا فرصتی برای تبدیل این روز به نقطه عطف زندگیم نبود. از روز تولد که ناامید شدم، دوست داشتم تغییر سال برای من هم تغییر بزرگی باشد. تصمیمات بزرگ بگیرم و آخر سال که رسید به عملی شدن تصمیماتم با افتخار نگا
هوالجمیل
روضه اصغر
بیا ای مادر  بی صبر و تابش
که اصغر آمده همراه بابش
برایش ذکر لالائی بگوئید
که او در بستر خون برده خوابش
ز فرط تشنگی غش کرد، اما
ندادند اشقیا ، یک قطره آبش
به جای آب ، در اوج قساوت
لعینی داد با تیری جوابش
رباب از دیدن او آنچنان سوخت
که شد آتشفشان روح مذابش
خدا در روضه اصغر نهاده
کرامتهای  بی حد و حسابش
خدا داده به او اذن شفاعت
برای عاشقان دل کبابش
 الهی قاتل اصغر بسوزد
خدا افزون کند هر دم عذابش
والسلام - ملتمس دعا
محمد حسین ص
آرام باش
آرام باش دختر حُسَین، تو که اشک می ریزی لب های آسمان ترک بر می دارد. تو که دست می گذاری بر روی گوش های خونینَت قلب خورشید می سوزد ، ما که انسانیم و ضعیف. زمانی انقدر حقیر شدیم که با دستان آغشته به خون و خیانت وضو گرفتیم. کاش جایزُالخَطا نبودیم و جسارت نمی کردیم.
دختر حُسَین تو که از درد دستان پینه و تازینه ی اصحاب حقارت، به خود می پیچی، اقیانوس ها بیابان می شوند. عمه ی مو سپیدت که دست می گذارد بر روی بدن بی دست برادرش، برق ماه خاموش می شو
بهــــار آیـــد وُ لالــــه می پـرورد
به صحرا گــُل وُ سبزه می گسترد

خــــزان مـــی رسد از پـیِ نوبهار
بر آرد دمــار از گــُل وُ لالـــه زار

هـــر آن غنـچه خندید صبح سپید
غـروب آمــد وُ رنگ شب را ندید

به سعدی هــر آیینه صدهـا درود
که نیکو شنید وُ چه نیکوسرود :

«دو بیتم جگر کـرد روزی کباب
که مـی گفت گوینده‌ای با رباب :

بسی تیر وُ دیمـــاه وُ اردیبهشت
بیاید که ما خـاک باشیم و خشت

دریغا که مـا بی ما بسی روزگار
بر آرد گــــل وُ بشکفد نوب
این خرقه که من دارم در رهن شراب اولی
وین دفتر بی‌معنی غرق می ناب اولی

چون عمر تبه کردم چندان که نگه کردم
در کنج خراباتی افتاده خراب اولی

چون مصلحت اندیشی دور است ز درویشی
هم سینه پر از آتش هم دیده پرآب اولی

من حالت زاهد را با خلق نخواهم گفت
این قصه اگر گویم با چنگ و رباب اولی

تا بی سر و پا باشد اوضاع فلک زین دست
در سر هوس ساقی در دست شراب اولی

از همچو تو دلداری دل برنکنم آری
چون تاب کشم باری زان زلف به تاب اولی

چون پیر شدی حافظ از میکده بیرون آ

دسته بندی انواع سازها 
گیتار
یک ساز باستانی است که قدمت آن به   4600 سال قبل بر می ‌گردد. نظرات مختلفی در مورد تاریخچة آن وجود دارد.عده ‌ای اعتقاد دارند که گیتار از مصر سرچشمه گرفته و عده ‌ای منشأ آن را یونان می‌ دانند. یک سری هم معتقدند که پسوند تار در نام گیتار می‌تواند موید این باشد که گیتار سازی ایرانی است؛
ویولون
دربارة ویلن نیز نظرات مختلفی وجود دارد از قدمت 4900 سالة آن در هند گرفته تا تکمیل ساز تک سیم رباب عربی و تبدیل آن به ویلن
#شعر_مهدوی

دل شود امشب شکوفا در زمین
                  می زند لبخند شادی بر زمین
                  آسمان ِ دل تبسم می کند
                  روی ماهت را تجسم می کند
                  ای مسیح آل پیغمبر سلام
                  انتهای سوره ی کوثر سلام
                  ای کتاب راز های مرتضی
                  یادگار حضرت خیرالنسا
                  ای صفات تو صفات انبیا
                  حاصل جمع ِ تمام اولیا
                  ای قدم هایت صراط المستقیم

بلند
بلند می خواند : کنار قدم های جابر، سوی نینوا رهسپاریم
/ ستون های این جاده را ما، به شوق حرم می شماریم.. اشک می ریخت و راه می‌رفت و می‌خواند...
شبیه رباب و سکینه، برای شما بی‌قراریم / از این سختی
و دوری راه، به شوق تو باکی نداریم..

نگاهی به کودکان خردسالم انداختم. با خود گفتم واقعا حاضری؟
با بچه ها بری و هر سختی‌ای را به عشق مولا ، تحمل که هیچ، نوش کنی؟ ، 17 ساعت در اتوبوس ، مسیرهای 4 ساعته
بین راه، توقف‌های طولانی مدت دم مرز، باران و گلی شدن  س

آموزشگاه موسیقی ظفر
مشاهده آدرس و تلفن آموزشگاه ظفر
معرفی آموزشگاه موسیقی ظفر
آموزشگاه موسیقی ظفر یکی از بهترین آموزشگاه های موسیقی و آواز در ظفر در سال 1389 فعالیت هنری خود را در محدوده شریعتی آغاز نمود. از همان ابتدا نگرش آموزشگاه آموزش علاقه مندان موسیقی بصورت حرفه‌ای همراه با استعدادیابی و پرورش آنها در این عرصه بود و از این رو در راستای رسیدن به این هدف، آموزشگاه برنامه‌­های متنوع و گسترده­ ای را با همراهی کادر مجرب و تحصیل کر
عاشقانی که چون شمع سوختند

این سوال بارها و بارها از جانب افراد مختلف مطرح شده
و پاسخ های گوناگونی به آن داده شده است.اما بیایید یک بار هم قضیه را منظر اهل البیت
اباعبد الله(علیه السلام) نظاگر باشیم.

تا کنون پای درد
دل شهدا و یا در زمان کنونی همسر مدافعان حرم نشسته اید؟ شرح دلدادگی آن ها را شنیده
اید؟با اینکه همسر آن¬معصوم نبودند.حتما
دجار خطا ها و اشتباهاتی در زندگی و ارتباط با همسر خود بوده اند.ولی اگر از آن ها
بپرسیم آیا دوست داشته اند تا آ
در عکس نوشته
مخصوص شهادت حضرت علی اصغر شما کاربران عزیز سایت عکس نوشته می توانید عکس
نوشته های شهادت کوچکترین شهید دشت کربلا حضرت علی اصغر را همراه با متن
های شهادت حضرت علی اصغر مشاهده کنید و …
عکس نوشته مخصوص شهادت حضرت علی اصغر
آمد حسین، «اصغرخود» را به کف گرفت تیری گلویِ پاک خدا را هدف گرفت
ابلیس را ببین که چه فرق از علی شکافت صیاد را ببین که چه دُر از صدف گرفت
از عرش،‌ جبرییل امین، هَی‌کُنان رسید
عکس نوشته آی علی اصغر دردت به جانم
عک
شور مناجاتی با امام حسین (ع)
شب شهادت امام عسکری (ع)98
هیئت معظم یا رباب کرج
سید امیر حسینی
سلام آقا بسه دوری از حرم بذار بیام آقا

متن و سبک این شور زیبا رو در ادامه مطلب ببینید ... کربلا نصیبتون

متن مداحی:

سلام آقا ..بسه دوری از حرم ، بزار بیام آقاشب و روزمُ تو فکرِ کربلام آقا سلام آقا ..گناه کردم ..آره حق داری میدونم اشتباه کردمهمه عمرمُ جونیمُ و تباه کردم ،‌ گناه کردمدعام کردی ..میدونم بازم نگاه به گریه هام کردیدیدی دور شدم ازت منو صدام کردی ، دع
بنام خدا

سلام و عرض ادب

خبر خوب:
یکی از بهترین خبرهایی که این روزا شنیدم این خبر بود:

این خبر برای اونهایی که بچه دارن و آینده و ذهن و زندگی بچه هاشون براشون واقعا مهمه بسیار خوشحال کننده و راضی کننده اس.
البته بنظرم اونایی که بچه ندارن هم باید خوشال باشن چون بالاخره یه روز با این فاجعه روبرو میشدن که وسط کارتون دیدن بچشون 10 دقیقا تبلیغات تجاری افتضاح و مزخرف و سه نقطه پخش بشه و ذهن و روح و روان و آرامش بچه رو میریزه به هم!

پویای بهتر:
بچ
بسم الله الرحمن الرحیم

تنها جمله ایی که این روز ها خیلی به ارامش روحم کمک میکند اینه که بقیه میگن حتما حکمتی توشه حتما قسمتی بوده ..
خودم هم راضی ام به رضای خدا چون میدونم اگر خدا نخواد برگی از درخت نمیوفته...
این ایه روهم خیلی دوست دارم (عسی ان تکرهو شیئا ......)
اما  ....
احساساتم رو نمیدونم چکار کنم وقتی گاهی اوقات خوابشو می بینم به دنیا اومده خوشگله بغلش میکنم ....
میگن :اخه چیزی نبود که هنوز حتی قلبم نداشت...
اما من میگم : وقتی ادم جواب مثبت ازمایش
میا حسین
به کوفه ی غم

شوی عجین
به درد و ماتم

کوفه
آماده ی جنگه

پر از
فریب و نیرنگه

رسم
مهمان نوازیشان

با کلوخ
و چوب و سنگه

شدم اسیر
کوچه ها

به آه و
ناله و نوا

به کوفه
ی ستم میا

عزیززهرا(
(2)

میا
میا  کوفه حسین جان.

ببین مرا
تنها به غربت

وجود من
شد غرق محنت

مبادا
کوفه بیایی

نداره
اینجا وفایی

سر قتل
تو گردیده

چه دوایی
چه غوغایی

دلم
گرفته یا حسین

میا ضیاء
هر دو عین

لبم به
شور و آه و شین

عزیززهرا(2)

میا
میا  کوفه حسین جان.

شد
حسین علیزاده (زادهٔ ۱ شهریور ۱۳۳۰ تهران) ردیف‌دان، آهنگ‌ساز، پژوهش‌گر و نوازنده تار و سه‌تار ایرانی و نامزد دریافت ۳ جایزه گرمی است.
وی یکی از چهره‌های تحسین‌شده موسیقی فیلم در ایران به‌شمار می‌آید و آثاری چون دلشدگان (۱۳۷۰)، گبه (۱۳۷۴)، زشت و زیبا (۱۳۷۷)، زمانی برای مستی اسب‌ها (۱۳۷۸)، لاک‌پشت‌ها هم پرواز می‌کنند (۱۳۸۶)، آواز گنجشک‌ها (۱۳۸۷) و ملکه (۱۳۹۰) از ساخته‌های اوست. .[۱] وی با کسب ۴ سیمرغ بلورین برای فیلم‌های گبه، زشت و زیبا، آو
ماندگی از درماندگی بهتر است و درماندگی از لای در ماندگی
عقب ماندن و ابزار کار کم بازده داشتن و توی گل و کود کاشت و داشت ماندن و کم بهره از دانش روز ماندن بهتر است از افتادن به حال و روز در حال توسعه ای که هم رکود دارد چون کاسبی هایش واقعی نیست هم تورم چون نونش را توی خون ربا تریت کرده و به خورد بچه هایش داده 
و در حال توسعه توی برهوت بی مانع و حالا شاید بی راهنما بودن بهتر از وضعیت فعلی ماست ..درحال توسعه توی زندان در حال تنگ تر شدن! یعنی رکود و تور
شور مناجاتی فوق العاده زیبا
شب 25 محرم 98
مصلی شهر ساری
مهدی رعنایی
هر کسی که اومده زیر پرچم

متن و سبک این شور مناجاتی
زیبا رو در ادامه مطلب ببینید ... کربلا نصیبتون

متن مداحی:

هر
کسی که اومده زیر پرچم   منتشو سر روضه
نزاره

ما
نبودیم روضه بود و میمونه  روضه به ما
احتیاجی نداره

این جلسات دست حضرت
زهراس  پس خودشم خرجشو میرسونه

من
نباشم نوکر اینجا زیاده  کار حسین رو زمین نمیمونه

رفیق
هیئتی نکنه با کارامون وصله ناجور بشیم

تو
لباس نوکری یه لحظه
شعر امام زمان

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم درباره مجموعه شعر امام زمان و حضرت زهرا و حضرت عباس برقعی و فاضل نظری و آقاسی در دسته سرگرمی برای شما صحبت کنیم . در ادامه با ما همراه باشید .
وقتی غزل به عشقِ تو آغاز می شود
بال وُ پَـرِ پـریدنِ من باز می شود
وا می شود زبانِ قلم می شود غزل
دارد غَزل نوشته اَم اِعجاز می شود
هیچم ولی همین که تو را می زنم صدا
عرشِ خدا اسیرِ همین ساز می شود
لطفِ خـداست نوکـری آلِ فاطمه
پس صوتِ دلخراشِ من آواز می شو
شمس تبریزی در گوش مولانا خوانده بود که : 
از حد خاک تا بشر چند هزار منزل است 
شهر به شهر بردمت بر سر زه نمانمت 
و نیز گفته بود که : 
تو هنوز نا پدیدی ز جمال خود چه دیدی 
سحری چو آفتابی ز درون خود در آئی 
و یا :
زیر دیوار وجود تو ، توئی گنج گهر 
گنج ظاهر شود ور تو ز میان بر خیزی 
شمس می گوید که : 
"اعتقاد و عشق دلیر کند و همه ترس ها ببرد ، هر اعتقاد که ترا گرم کرد آن را نگهدار و هر اعتقاد که ترا سرد کند ، از آن دور باش ." 
بیرون ز کفر و دینم ، برتر ز صلح و کی
//

یکی از تأکیدات شهدا که با گذشتن از جانشان، امنیت، استقلال، عزت و آسایش را برای ملت ایران به ارمغان آوردند و باغیرت اجازه ندادند که حتی یک وجب از خاک میهن به دست بیگانگان بیفتد، حفظ حجاب بوده است. کسانی که بر زمین افتادند تا دختران و زنان ایران‌زمین باوقار بایستند و با حجاب و عفتشان با دشمنان این مرزوبوم مبارزه کنند، چراکه بی‌حجابی زنان اسلحه‌ای بسیار قوی بر ضد استقلال و عزت هر مرزوبوم است چون هر جامعه‌ای که زنانشان به دنبال خودنمایی
 فاطمه معتمدآریا متولد 7 ابان سال 1340 در شهر تهران است او بازیگر سینما ایران است. پدرش فرمانده ایستگاه آتشنشانی محله دزاشیب شمیران بود.
همکاری با کارگردانان معروف
او در فیلم های کارگردانان معروف ایرانی همچون بهرام بیضایی، رخشان بی اعتماد، بهمن فرمان آرا، ایرج طهماسب و محسن مخملباف ایفای نقش کرده است و بسیار مورد ستایش قرار گرفته است.

شروع فعالیت هنری
او از سال 1353 وارد کانون پرورش فکری کودک و نوجوان شد. در سال 1355 به عنوان هنرجوی هنر در دان
گلچین مجموعه ای زیبا از مداحی ها و نوحه های جدید سال 98 برای ماشین و ایستگاه صلواتی
دانلود با لینک مستقیم بهترین مداحی محرم سال 98 سیستم ماشین
همه مداحی ها با پخش آنلاین و کیفیت بالا

نوحه بیس دار با کیفیت بالا ویژه محرم 98

مداحی ماشین 97

مداحی شور حاج محمود کریمی: کی میدونه شاید امسال برا ارباب بمیرم

مداحی برای ماشین: دانلود کنید – 01

نوحه سرتاپای من مست ماه رخ حسینه - حاج محمود کریمی

مداحی برای ماشین: دانلود کنید – 02

مداحی برای م

بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین، انه خیر ناصر و معین
مَن طَلَبَنی وَجَدَنی وَ مَن وَجَدَنی عَرَفَنی وَ مَن عَرَفَنی عَشَقَنی وَ مَن عَشَقَنی عَشَقتُهُ وَ مَن عَشَقتُهُ قَتَلتُهُ وَ مَن قَتَلتُهُ فَعَلی دِیَتُه وَ مَن عَلی دِیَتُه وَ اَنَا دِیَتُه(+)
آن کس که مرا طلب کند، مرا می یابد و آن کس که مرا یافت، مرا می شناسد و آن کس که مرا شناخت، مرا دوست می دارد و آن کس که مرا دوست داشت، به من عشق می ورزد و آن کس که به من عشق ورزید، من نیز به او عش
نام هر شب محرم بنام کدام شهید کربلاست؟

آفتاب محرم برمی اید و کربلای دل را در پرتو خود می سوزاند. سرخی بیرق ایستادگی از گلدستة دست ها بالا می رود و در باد به حرکت در می اید.
عطر شهادت مشام را می نوازد و چشم ها در انتظار طراوت اشک به تماشا می نشیند. عقربه زمان روی نقطة پنجم عشق قفل می شود. خواب ها از چشم های خسته می گریزد و حسینیة سینه ها سیاه پوش می شود. آری محرم شده و انتظار لباس های مشکی به سر آمده است. این شب ها باید به سوگ نشست. هر شب به سوگ ستا
خبری هست | شعر : حامد زمانی / آهنگسازی : قاسم صرافان / تنظیم کننده : نیما نورمحمدی
در پیچ و خم عشق همیشه سفری هست خون دلو رد قدم رهگذری هستگفتی جگر شیر نداری نیایی گفتی در این راه همیشه خطری هستسرمست در آسایش و از پای نشستن جرم است زمین گیری اگر بال و پری هستبال و پری هست …♪♪♫♫♪♪♯آن را که خبر شد خبری باز نیامد این بی خبری داده خبر که خبری هستاز من اثری نیست که جا مانده ام اما هرجا که نظر میکنم از تو اثری هستآن را که خبر شد خبری باز نیامد این بی
برنامه
به نام ِ خدا و سلام
به همراهی ِ شما عزیزان، دقایق ِ این فصل از رادیو آوا رُ در کنار ِ هم خواهیم بود.
قطعا در این فرصت عرض ِ ارادت به آستان ِ حضرت امام حسین علیه اسلام و شهدای ِ کربلا و بازماندگان ِ واقعه بزرگ ِ عاشورا و بانو حضرت زینب سلام ا... علیها اولین کلام ِ ماست و بعد عرض تسلیت به همه شما عاشقان ِ سید الشهدا علیه السلام.
حضرت امام حسین (علیه السلام)، گوهری الهی

داستان بلند پستوی شهر خیس اثر شهروز براری صیقلانی 
        صفحه 367 

غروب ، آمنه هنوز در مرز باریک خیال و واقعیت سرگردان  است. برایش سخت است که حقیقت تلخ سرنوشتش را بپذیرد. او همچنان اصرار بر زنده بودن دارد. و خود را بیوه ای جوان میداند که شوهرش بی دلیل فوت گشته. او دنبال آدرس بدی‌بی ، است. و با خودش چون دیوانه ها ، اختلاط میکند.  حس غربت ، رسیده به احساسات متشنج ، و روان ِ پریشانه‌ی  شهریار.  . . . 
   _آهنگ سوزناکی در محیط افکار مخشوش شهریار ج
شمس تبریزی در گوش مولانا خوانده بود که : 
از حد خاک تا بشر چند هزار منزل است 
شهر به شهر بردمت بر سر زه نمانمت 
و نیز گفته بود که : 
تو هنوز نا پدیدی ز جمال خود چه دیدی 
سحری چو آفتابی ز درون خود در آئی 
و یا :
زیر دیوار وجود تو ، توئی گنج گهر 
گنج ظاهر شود ور تو ز میان بر خیزی 
شمس می گوید که : 
"اعتقاد و عشق دلیر کند و همه ترس ها ببرد ، هر اعتقاد که ترا گرم کرد آن را نگهدار و هر اعتقاد که ترا سرد کند ، از آن دور باش ." 
بیرون ز کفر و دینم ، برتر ز صلح و کی
واژۀ ترک در ادب فارسی، صرف نظر از معنای حقیقی آن، مجازاً در معنی مطلق زیباروی هم به کار رفته است و از این رو اساتید ادبیّات تأکید کرده اند که: نباید تمام موارد استعمال این واژه را تأویل به معنای قومی آن کنیم و در بسیاری موارد، همسنگ عباراتی چون نگار، دلبر، شاهد و... می باشد؛ امّا به نظر می رسد این واژه در هنگام تفسیر اشعار حافظ باید به دیده ای دیگر نگریسته شود. اشعار حافظ مملو از ایهام اند و تقریباً هیچ بیتی از ابیات آن نیست که تنها دارای یک معن
شعر در مورد زخم دل
در این مطلب از سایت جسارت سعی کرده ایم حدود 100 شعر از اشعار زیبا را در مورد زخم دل برای شما تهیه نماییم.برای دیدن این اشعار به ادامه مطلب مراجعه نمایید
تیر غم دنیا به دل ما نرسد
زخم دل عاشق از کمانی دگرست
این ره تو به زهد و علم نتوانی یافت
گنج غم عشق را نشانی دگرست
از قول و غزل سایه چه خواهی دانست
خاموش که عشق را زبانی دگرست
شعر در مورد زخم دل
من زخم های بی نظیری به تن دارم
اما تو مهربان ترینشان بودی
عمیق ترینشان….عزیز ترینشان…

تبلیغات

محل تبلیغات شما